| Több

Géllel kezelhető a felnőttkori megsüketülés

betegszoba.hu

A Kiotói Egyetem kutatói új eljárást fejlesztettek, melynek segítségével gyógyítható a hirtelen kialakuló szenzoneuralis hallásvesztés (SSHL), mely évente mintegy 40 ezer, főként középkorú amerikai megsüketüléséért felelős.

Takayuki Nakagawa és munkatársai, akik eredményeiket a BMC Medicine hasábjain mutatták be, olyan 25 SSHL-es betegekkel foglalkoztak, akiknél a hagyományosan alkalmazott kortikoszteroid-terápia hatástalan volt. A gélszerű anyagban lévő inzulinszerű növekedési faktor 1 (IGF1) biztonságosabbnak és kedvezőbbnek bizonyult, mint a kontroll csoportban alkalmazott magasnyomású oxigénnel való kezelés.

12 héttel a kezelést követően a betegek 48 százaléka, 24 héttel a betegek 56 százaléka számolt be hallásjavulásról. Az eljárás semmilyen komoly mellékhatással nem járt. Jelen vizsgálat az első, mely bizonyította, hogy a növekedési faktorok alkalmazása lehet a süketség ellenszere.

A fejlesztés következő lépése a véletlenszerűen felosztott betegekből álló klinikai vizsgálat lesz.

Tovább az eredeti cikkhez

Hallásvédelem rovat cikkei

Hogy unokáinkat is halljuk majd...

Sokan nem tudják, hogy motorozás közben olyan zajterhelés érheti a fülünket, ami már néhány perc után is maradandóan károsíthatja a hallásunkat. A megoldás meglehetősen egyszerű: füldugót kell használni, de persze nem mindegy, milyet. tovább..

A süketség génje

Egerekben igazolták, hogy egyetlen gén kikapcsolásával fokozható a belső fül érzékelő sejtjeinek osztódása. Ez a jelenség talán a süketség terápiájában is szerepet kaphat. tovább..

Dobhártya dolog

A dobhártya sérülését okozó közvetlen hatások legtípusosabb esete, amikor gyermekek játékból vagy kíváncsiságból hosszabb vékony tárgyat (gyufaszál, ceruza, esetleg hajcsat) dugnak a fülükbe. Néha azonban a hallójáratba került idegentest nem szakszeruen végzett eltávolításának kísérlete is vezethet dobhártyasérüléshez, súlyosabb esetben hallócsontsérüléshez is. tovább..

Süket generáció

Diszkók és a hordozható zenelejátszók hangerő korlátozást érdemelnek! Mindenki ismeri az átmulatott éjszakák utáni fülzúgást: 120 decibel hangerejű diszkózás 1 hét zajos környezetben lévő munkának felel meg hallásvédelem nélkül. A zúgás figyelmeztető jel. tovább..

Aktuális ajánlataink